IHC Písek starší dorost

.......... kan. bodování po 44.kole : Indrák 62(32+31) * Ciboch 41(27+14) * Reiniš 40(14+26) * Vlk D 39(21+18) * Bernad 36(10+26) * Schwamberger 25(11+14) * Hanus 21(6+17) * Volf L 20(10+10) * Březina J 17(12+5) * Dudák 8(2+6) * Hřebíček 7(2+5) * Vlk J 6(5+1) * Janásek 5(3+2) * Březina P 4(1+3) * Švanda 2(1+1) * Banci 2(1+1) * Paukner 2(1+1) * Žáček 2(1+1) * Šuhaj 2(0+2) * Volf J 2(0+2) * Marcilis 1(1+0) * Červinský 1(1+0) * Havelka 1(0+1) * Horažďovský 1(0+1) ...... statistika golmanů ** Mazuch 642 min * 90,34 % ** Havelka 953 min * 86,23 % ** Škuta 43 min * 77,27 % ......

rozhovory

Roman Heindl

Roman Heindl, trenér staršího dorostu

Zhodnoťte krátce loňskou sezónu. 

Uplynulou sezónu bych hodnotil vcelku pozitivně, poměrně brzy jsme vyřešili problém ohrožení sestupem, do nástavbové části jsme nasbírali poměrně dost bodů a jejich zisk jsme v jejím průběhu ještě navýšili, tím jsme mohli být v relativním klidu. Mrzí mne však ten fakt, že jsme si v průběhu nástavby s chlapci řekli, že se pokusíme o malý zázrak a zkusíme se probojovat do Play – off. Bohužel, to se nám v závěru nevydařilo a pravdou je, že ne všichni hráči týmu do tohoto boje dali všechno.

Jednalo se převážně o některé hráče staršího ročníku.

Co se týká herního projevu, vyžadovali jsme určitý herní systém, který se někdy výborně dařil a také se až tak nedařil, že se na naši hru nedalo dívat. Tyto velké výkyvy ve výkonnosti se určitě podepsaly na konečném umístění. Dalším problémem byla střelecká produktivita, šance jsme si vytvářeli ale jejich realizace byla mnohdy žalostná. Jinak s přístupem hráčů k tréninku jsme byli vcelku spokojeni ale jak vyplynulo, po závěrech a zhodnocení uplynulé sezóny mnoho věcí, na kterých musíme v letošní přípravě ještě více zapracovat, aby byl celkový projev týmu ještě lepší a výraznější !


2. Který zápas Vás potěšil a který zklamal?
 

Abych pravdu řekl, tak potěšující byl pro mne fakt, a bral jsem to tak trochu prestižně v ohledu mého dřívějšího působení v Č.Budějovicích, že jsme měli s HC Č.B. vyrovnanou bilanci a vždy jsme byli rovnocenným soupeřem.

Zklamáním pro mne byly některé ztracené zápasy v závěrech, těch bylo několik a ty vždy nejvíc mrzí.

Rovněž mne zklamal závěr soutěže, kdy jsme usilovali o postup do Play – off a nebodovali jsme ani doma, bohužel laxností několika jedinců kteří o to, prodloužit si sezónu malým zázrakem v podobě postupu do dalších bojů, ani nestáli !


Co říkáte na vystoupení české reprezentace na MS? 

Myslím si, že zisk bronzové medaile je v dnešní hokejové konkurenci určitě velkým úspěchem i když se kolem mužstva hovořilo o finále, nejlepší hře a podobně. Nakonec jsme viděli švédský a finský hokej, já jsem velkým příznivcem obou zemí a líbí se mi jejich tréninková metodika, systém hry a dovednosti jednotlivců.


Řekněte nám něco k letní přípravě, k přípravným zápasům.
 

Letní příprava byla zahájena 2.5. a bude probíhat až do konce měsíce června. Jak jsem již předesílal, vyhodnotil jsem si naše účinkování v sezóně minulé a na tomto základě jsem letní přípravu hodně pozměnil. Začali jsme pracovat na dovednostech jednotlivce v práci s holí a kuličkou či golfovým míčkem, více posilujeme dolní končetiny a střed těla, tzv. jádro, které hokejista potřebuje při hře stále. Rovněž kondiční věci děláme intervalovými metodami a jejich tvorba se přibližuje zatížení v hokejovém zápase. Věřím, že tato skladba letní přípravy přinese výsledek v podobě našich dobrých výkonů v zápasech. 

Ohledně přípravy na ledě a přípravných zápasů máme vcelku jasno, začneme 18.7. čtrnáctidenním blokem na ledě v Písku a od 31.7. do 5.8. budeme na soustředění ve Strakonicích, odtud jedeme v pátek 5.8. na první zápas do Plzně, následují 9.8 venku Č.Budějovice, 16.8. doma H.Brod, turnaj v Písku ve dnech 17. – 18.8. se soupeři z Kladna, Havířova, Chomutova, Č.Budějovic, 24.8. jedeme do Letňan a poslední utkání před začátkem soutěže bude na domácím ledě opět  s Letňany. Ještě máme v jednání jedno utkání na ledě Kladna a to v termínu od 18.7 do 31.7., tam nám Kladno musí upřesnit termín utkání.


Jaké cíle si kladete do sezóny 2011/12?
 

Cíl je opět jasný, je jím záchrana soutěže extraligy staršího dorostu. Já už ale, vzhledem k relativně dobré skladbě týmu před kluky postavil a vytýčil cíl, kterým je vybojování postupu do Play – off.

Žádné komentáře